Archiwa tagu: grzyby

Galeria Sudomie wrzesień 2023

Silna grupa na Sudomiu – do zobaczenia w czerwcu 2024 


Sponsorzy, gospodarze i zwycięzcy wczasów Sudomie wrzesień 2023

Król Mirosław Makurat (KOZA-NOSTRA Bridge Club SCK Sztum), zwycięzca popularny Danuta Samujłło (Łódzki ZBS), Królowa Irena Chodorowska (Przyjaciele Rzeszów), Konrad Komorowski – Szef Ośrodka i sponsor, Dorota – Szefowa Ośrodka, Ryszard Markowski – Wiceprezes Techno-Serwis S.A. sponsor wczasów i Memoriału


 14 pożegnalny 

Adam Talarczyk (Karo Poznań) – Tadeusz Dzidykiewicz (IOR 3 Poznań)


 13 Pajączek impy 

Irena Chodorowska (Przyjaciele Rzeszów) – Hanna Kalotka-Kręglewska (Singleton Warszawa)


 12 

Ewa i Lech Chłopeccy (Singleton Radom)


 11 

Iwona Wróblewska (KAM BEK Warszawa) – Irena Chodorowska (Przyjaciele Rzeszów)


 10 

Iwona Wróblewska (KAM BEK Warszawa) – Jan Chodorowski (Przyjaciele Rzeszów)


 09 

Irena Chodorowska (Przyjaciele Rzeszów) – Robert Chmielak (AKS Polonia Warszawa)


 08 

Magda Czajkowska – Robert Chmielak (AKS Polonia Warszawa)


 07 KMP maksy 

czekamy na zdjęcie zwycięzców

Jan Chodorowski (Przyjaciele Rzeszów) – Robert Chmielarz (AKS Polonia Warszawa)


 06 

Alicja i Grzegorz Rybak (SAMOVOLKA SMART Warszawa)


 05      08 

Magda Czajkowska – Robert Chmielak (AKS Polonia Warszawa)


 04 

Irena i Jan Chodorowscy (Przyjaciele Rzeszów)


 03 

Danusia i Mirek Samujłło (Łódzki Związek Brydża Sportowego)


 02 

Ewa i Lech Chłopeccy (Singleton Radom)


 01

Halina Błaszczyk (ZZBS Szczecin) – Józef Kurnik (ZNICZ Rojewo)

Sudomie wrzesień 2023 harmonogram

                                          Wyniki     

   Informacje      Bitwa o Króla      Wyścig PKLi      Galeria zwycięzców

14:30

19:00

pią 08.09

 01 

sob 09.09

 02 

 03 

nie 10.09

 04 

 05 

pon 11.09

 06 

 07 KMP maksy 

wto 12.09

 08 

 09 

śro 13.09

 10 

 11 

czw 14.09

 12 

 13 Pajączek impy 

pią 15.09

 14 

Silna grupa na Sudomiu – do zobaczenia w czerwcu 2024 


Sobota 16 września

Wyniki

      OTP** 7. Memoriał Jurka Komorowskiego 4 x 10 rozdań (więcej szczegółów) (Wspomnienie o Jurku)

Harmonogram

11.00-12.15 – sesja 1

12.30-13.45 – sesja 2

13.45-14.30 – obiad

14.30-15.45 – sesja 3

16.00 – Zakończenie

7. Memoriał Jurka Komorowskiego

 Wyniki

Podium Memoriału: Krzysztof Czapczyk – Prezes Pomorskiego Związku Brydża Sportowego, II miejsce – Irena i Jan Chodorowscy, zwycięzcy – Wiesława Kasperek – Jerzy Kajzer (ANDRZEJKI BIS Gdańsk), III miejsce – Mariusz Pater –
Jan Staniszewski (KS Beniaminek 03 – Blackwood Starogard G)

7. Memoriał Jurka Komorskiego

OTP** Grand Prix Pomorskiego Związku Brydża Sportowego

          Wspomnienie o Jurku

pod patronatem Prezesa Pomorskiego Związku Brydża Sportowego Krzysztofa Czapczyka

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „Sudomie”

Rybaki 20, 83-400

16 września 2023 (sobota)    4 x 10 rozdań

11.00-12.15 – sesja 1

12.30-13.45 – sesja 2

13.45-14.30 – obiad

14.30-15.45 – sesja 3

16.00 – Zakończenie

link do rejestracji

Zawodnicy niezarejestrowani z uwagi na ograniczenia lokalowe bez gwarancji udziału w Memoriale

Wpisowe od zawodnika:

niezrzeszony w PZBS – 55 zł,

członek PZBS – 50 zł,

ulgowe – 45 zł (senior 66+, junior do 25)

młodzież szkolna – 15 zł

Nagrody zgodnie z regulaminem PZBS

Sudomie 2023

Ośrodek Wypoczynkowy „Sudomie” położony jest w bajecznym miejscu nad jeziorem o tej samej nazwie na Kaszubach, kilka kilometrów od Kościerzyny. Wczasy brydżowe w Sudomiu mają już swoją niemal 30-letnią tradycję, a bliżej o początkach tych wczasów możesz poczytać we wspomnieniach o byłym szefie ośrodka Jurku Komorowskim

Tegoroczne sudomskie wczasy odbędą się w dwóch terminach:

                                            11-18 czerwca

                           Wyniki wczasów    WynikiGP PomZBS

           Bitwa o Króla     Wyścig PKLi      Galeria zwycięzców   


8-15 września (8 noclegów), w tym Memoriał Jurka Komorowskiego (16.09) 4 x 10

Dwa turniej dziennie 14:30, 19:00. Opłata 10 zł od zawodnika za turniej

Cena: 160 zł od osoby, 3 posiłki dziennie.

Rejestracja bezpośrednio w OW „Sudomie”: tel. 602 499 438, e-mail sudomie@sudomie.pl

zobacz też stronę https://www.sudomie.pl/ lub facebook

Po szczegóły zgłoś się do mnie: 501 162 924   slawek@latala.pl

Przesieka 2023

PrzesiekaPensjonat Marzenie

ul. Karkonoska 49, 58-562 Podgórzyn

Termin I – 24 lutego – 05 marca 2023 (9 noclegów) – niestety nie odbyło się

Termin II – 22 września – 01 października 2023 (9 noclegów)

                                      Harmonogram

Pensjonat „Marzenie” stoi na samym szczycie Przesieki, przy górskiej szosie wijącej się serpentynami na szczyty Karkonoszy. Widok na malowniczą Dolinę Czerwienia fascynująca historia tego miejsca są idealną oprawą do spędzenia wymarzonego urlopu.

Pensjonat stoi na fundamentach poniemieckiej gospody „Waldschlöesschen”, w której po II wojnie światowej znaleziono cenne obrazy Jana Matejki.

W ramach pobytu proponujemy pyszne domowe śniadanie i kolację w formie bufetu oraz serwowany obiad.

W pokojach dostęp do bezprzewodowego Internetu. Zimą narty Bieg Piastów, Szrenica, Harachov. Jesienią wycieczki po górach i grzyby. W niewielkim gronie ok. 35 osób wspaniała atmosfera tzw. Polaków rozmowy, ognisko lub ruszt z kiełbaskami i wołowiną.

Cena od osoby 140 zł za dobę w pokoju dwuosobowym

za jedynki i apartamenty +30 zł

Przyjazd godz. 13:30 na obiad, wyjazd godz. 10:00


Zaliczki należy wpłacać dwa miesiące przed terminem wczasów w wys. 200 zł od osoby na konto Zenon Kaczmarek Nr 97 1050 1054 1000 0097 8743 0017

Przesieka 22 galeria

Para Królewska

Bożena Budnik – Zenon Kaczmarek


Turniej 19 pożegnalny

Barbara Podgórska – Bożena Budnik (Wielkopolski ZBS)


Turniej 18

Jolanta Latała (Latawce Warszawa) – Zenon Kaczmarek (Mazowiecki ZBS)


Turniej 17

Barbara Podgórska (Wielkopolski ZBS) – Krzysztof Wiesiołek (Platan Pleszew)


Turniej 16

Jerzy Więcławski – Tomek Dorobek (Dolnośląski ZBS)


Turniej 15

Jolanta Latała (Latawce Warszawa) – Barbara Podgórska (Wielkopolski ZBS)


Turniej 13

Barbara Podgórska – Bożena Budnik (Wielkopolski ZBS)


Turniej 11  12

Maria Kroppa – Lesław Żwirełło (Niemcy)


Turniej 10   14

Bogusława i Jan Szagałowie (Opolski ZBS)


Turniej 9

Zenek Kaczmarek (Wielkopolski ZBS)

Tomek Freitag (KB Zabobrze Jelenia Góra)


Turniej 8

Ewa Miakisz – Ewa Lis-Nazaruk (Dolnośląski ZBS)


Turniej 7

Jerzy Więcławski (Dolnośląski ZBS) – Grzegorz Kujawiński (Pomorski ZBS)


Turniej 6

Adam Kujawski (Zachodnio-Pomorski ZBS) – Tomasz Dorobek (Dolnośląski ZBS)


Turniej 5

Ewa Lis-Nazaruk – Ewa Miakisz (Dolnośląski ZBS)


Turniej 4

Zenon Kaczmarek (Mazowiecki ZBS) – Krzysztof Wiesiołek (Platan Pleszew)


Turniej 3

Jerzy Więcławski (Dolnośląski ZBS) – Ireneusz Szulc (Pomorski ZBS)


Turniej 2

Jerzy Wilczek (Łódzki ZBS) – Grzegorz Kujawiński (Pomorski ZBS)


Turniej 1

Ewa Teter – Zenon Kaczmarek (Wielkopolski ZBS)

Sudomie 22 Wróbelki

Iwonka i Piotrek Wróblewscy znów umilili nam pobyt wspaniałymi koncertami


a widownia była wprost zachwycona


Gorąco polecam subskrypcję kanału na youtube Piotrka Wróblewskiego – kliknij poniżej na link

Piotr Wróblewski

Sudomie 22 bule

Do świeckiej tradycji na naszych wczasach wpisał się turniej w bule, który wyzwala emocje nie mniejsze, niż boje przy zielonym stoliku.

Zasady gry w bule znajdziesz tutaj.

W Sudomiu w turnieju w bule uczestniczyły 4 drużyny mające za kapitanów tylko kapitanki:

1. Iwonka

Iwonka i Piotrek Wróblewscy, Jasio Chodorowski

2. Cecylia

Cecylia i Andrzej Jarmużek (zwycięzcy turnieju podczas brydżowej majówki w Goniądzu)

3. Halinka

Halinka Błaszczyk, Fred Banecki, Jasio Damazyn

4. Irenka

Irenka Chodorowska, Robert Mrukowski, Jarek Łakomy.


Rozegrano ligę każdy z każdym i po dwóch rundach każdy z teamów zaliczył zarówno zwycięstwo, jak i porażkę.

Decydujące runda trzecia przyniosła ostateczne rozstrzygniecie.


Z dwoma wygranymi meczami i korzystniejszą liczbą małych punktów zwyciężyła

Iwonka


Na drugim miejscu również z dwoma zwycięstwami zakończyła boje

Cecylia


Brązowy medal wywalczyła

Irenka


Czwarte punktowane miejsce zajęła

Halinka


Migawki z bojów bulami


W Przesiece lub w Karpaczu pogoda prawdopodobnie uniemożliwi zabawę z bulami, ale już od wiosny….

Sudomie 22 – galeria


Para królewska

Irena i Jan Chodorowscy (Mokotów Warszawa)


Zwycięzcy Sudomie 2022

Irena i Jan Chodorowscy (Mokotów Warszawa)

Alicja Rosikoń (Śląski ZBS)

oraz (bardzo uśmiechnięty) gospodarz Sudomia Konrad Komorowski


Turniej 11

Robert Mrukowski (TKB PAAK CHEMIK Bydgoszcz)

Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski)


Turniej 10

Bożena Listwoń – Mieczysław Uniejewski (AMATORKI I AMATORZY)


Turniej 09

Dorota i Mirosław Samujłło (Łódzki ZBS)


Turniej 08

Dorota i Mirosław Samujłło (Łódzki ZBS)


Turniej 07

Jan Piotrowski (MOIIB Warszawa) – Marek Janik (Sokoły Poznań)


Turniej 06

Mirosław Samujłło (Łódzki ZBS)

Robert Chmielak (AKS Polonia Warszawa)


Turniej 05

Zdzisław Zachwieja – Andrzej Jarmużek (KJ Plast Bydgoszcz)


Turniej 04

Ewa i Sławomir Powała (DOL-BY Bydgoszcz)


Turniej 03

Irena Chodorowska (Mokotów Warszawa

Jerzy Wilczek (Jakbud Piotrków Trybunalski)


Turniej 02

Irena i Jan Chodorowscy (Mokotów Warszawa)


Turniej 01

Magdalena Czajkowska – Robert Chmielak (AKS Polonia Warszawa)

Sudomie 22 – harmonogram

  Harmonogram Sudomie  – 11-18 września 2022

                                           Informacja

   Galeria zwycięzców         Bitwa o Króla         Wyścig PKLi

                 Ćwierkają Wróbelki        Bule       Zakończenie

Memoriał Jurka Komorowskiego:   Wyniki   Fotoreportaż

  14.30

   19.00

   pon 12.09

   01 

   02

   wto 13.09

   03 

   04 

   śro 14.09

   05

   06

   czw 15.09

   07

   08

   pią 16.09

   09

   10

   sob 17.09

   11