Archiwa tagu: brydż

Vodice 2023

Wczasy brydżowe Vodice Chorwacja

20-29 maja 2023 (10 dni, 9 noclegów)

hotel Orion

Cena 37€ od osoby w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem i obiadokolacją (dopłata do jedynki 10,5 €)

+ 1,60€ opłata turystyczna

Przyjazd do hotelu 20 lub 21 maja – pierwszy turniej 21.05  godz. 20:00

Dojazd do Vodic:

  • samolot – tanie loty (250 zł – 450 zł) Ryanair do Zadaru (60 km od Vodic) z Gdańska, Krakowa, Poznania, Modlina i Poznania oraz LOTem do Splitu (80 km od Vodic) z Warszawa Okęcia, Poznania, Wrocławia, Katowic i Krakowa. Gwarantujemy odbiór z lotniska taniej niż inne środki komunikacji.

  • samochód – 1400 km

  • wynajęcie busa dla 9 osób – cena 250-300 zł za dobę + ca 1 800 zł za benzynę – ca 500-550 zł na osobę.

To co w Vodicach, miasteczku w środkowej Dalmacji, jest największą atrakcją, to przede wszystkim Adriatyk, cudowny o tej porze, a kąpiel w tym okresie zachwyci nawet wybrednych

a dodatkowo…

…propozycje miejsc wartych obejrzenia

  • Vodice więcej tutaj

  • Šibenik (pol. Szybenik) (9 km i 10 min. samochodem od hotelu „Orion”), to przepiękne miasteczko wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – opis tutaj

  • Park Narodowy KRKA  czyli bajkowe wodospady – więcej tutaj

  • Split i słynny Pałac Dioklecjana (1,5 h od „Oriona”) – więcej tutaj

  • i wiele, wiele innych atrakcji jak np. przepiękna, kilkukilometrowa  promenada znakomita dla piechurów i rowerzystów


No i brydż

  • 2 turnieje dziennie, godz. 15:30 oraz 20:00 (wpisowe 10 zł od zawodnika lub 2 €)

  • codzienne, bezpłatne 30-minutowe szkolenia z licytacji, rozgrywki i obrony (15:00 – 15:30)

                                          Harmonogram turniejów

15:30

20:00

sob 20.05

zjeżdżamy się, a może nawet zdążymy się wykąpać 🙂

nie 21.05

nadal się zjeżdżamy

turniej 01

pon 22.05

turniej 02

turniej 03

wto 23.05

turniej 04

turniej 05

śro 24.05

turniej 06

turniej 07

czw 25.05

turniej 08

turniej 09

pią 26.05

turniej 10

turniej 11

sob 27.05

turniej 12

turniej 13

nie 28.05

turniej 14

Bal Królewski

pon 29.05

Bye, bye, czas do kraju… 

Zapisy, więcej informacji napisz lub zadzwoń do mnie – Sławek Latała

slawek@latala.pl     501 162 924

Inowrocław 2022

11 listopada    12 listopada

13 listopada    nr 1     nr 2     łącznie

Kasztanka – wyniki ogólnopolskie


Zwycięzcy Kasztanki w Inowrocławiu: 2. miejsce Lech Łaniewski – Roman Kowalkowski (TKB PAAK CHEMIK Bydgoszcz), zwycięzcy Jarosław Łakomy – Andrzej Grela [nieobecny] (BIN Aleksandrów Kujawski), 3. miejsce Jacek Piotrowski – Waldemar Warzała (Darles Santerm Gdańsk) oraz organizator Mityngu Józef Kurnik


Najlepsza para mikstowa Ewa i Roman Nowińscy (KJ Plast Bydgoszcz) oraz organizator Mityngu Józef Kurnik


Zwycięzcy turnieju GP 12 listopada Waldemar Wardzała – Jacek Piotrowski (Darles Santerm Gdańsk)


Zwycięzcy turnieju 13 listopada nr 1 Robert Mrukowski – Waldemar Zieliński (TKB PAAK CHEMIK Bydgoszcz)


Zwycięzcy turnieju 13 listopada nr 2 Jan Damazyn (FLOTA I Świnoujście) – Henryk Urbański (Wielkopolski ZBS)


Zwycięzcy długiej fali 13 listopada – miejsce 3. Jan Damazyn (FLOTA I Świnoujście) – Henryk Urbański (Wielkopolski ZBS), ex aequo miejsce 1. Robert Mrukowski – Waldemar Zieliński (TKB PAAK CHEMIK Bydgoszcz) oraz Grzegorz Rojewski – Robert Rychlicki (TENISPOINT CHEMIK Bydgoszcz)


Mityng Brydżowy w Inowrocławiu

11-13 listopada 2022

Honorowy patronat nad Mityngiem

Pan Ryszard Brejza – Prezydent Inowrocławia

Pani Wiesława Pawłowska – Starosta Powiatu Inowrocławskiego

Miejsce gry – Karczma Kujawska Cieślin 8b

Turnieje 4 x 10 rozdań, początek każdego turnieju – 10.00

po dwóch sesjach przerwa obiadowa.

Harmonogram

piątek, 11 listopada

Turniej z okazji odzyskania Niepodległości

Grand Prix Kujawsko-Pomorskiego Związku Brydża Sportowego na zapis maksymalny

sobota, 12 listopada

Grand Prix Kujawsko-Pomorskiego Związku Brydża Sportowego na zapis średni

niedziela, 13 listopada

Turniej o puchary Prezydenta Grand Prix Kujawsko-Pomorskiego Związku Brydża Sportowego na zapis maksymalny

Sprawy organizacyjne

Organizator Józef Kurnik – 601 933 019

a) Wpisowe od zawodnika do każdego turnieju

50 zł dla zawodników niebędących członkami PZBS

40 zł normalna dla członków PZBS

20 zł dla juniorów do lat 25

Nagrody zgodnie z regulaminem PZBS.

W każdym turnieju pierwsze trzy pary otrzymają puchary.

Dodatkowo dla najlepszej pary mikstowej oraz kobiecej – nagrody rzeczowe.

b) Karczma Kujawska przygotowała pakiety dla Mityngu – cena pokoju ze śniadaniem

jedynka – 140 zł

dwójka – 180 zł

trójka – 240 zł

obiad (3 zestawy do wyboru) – 30 zł

Recepcja hotelowa

telefony: 733 404 733, 52 353 20 95

e-mail: biuro@karczmakujawska.pl

strona: www.karczmakujawska.pl

 

Karpacz 2023

Karpacz – Hotel Nowa Królowa Karkonoszy

Ul. Konstytucji 3-go Maja 22

Termin – 01.10 – 10.10.2023/ 9 noclegów

Wszystkie pokoje wyposażone są w balkon, łazienkę z prysznicem, Internet, telewizor, czajnik elektryczny oraz jeden ręcznik na osobę.

Wyżywienie; śniadanie i kolacja w formie bufetu, obiad serwowany.

Ceny- jeśli jesteś do 3 dni płacisz po 170 zł za dobę

4-5 dni płacisz po160 zł za dobę

6-7 dni płacisz po 150 zł za dobę

8-9 dni płacisz po 140 zł za dobę

za jedynki i apartamenty +30 zł

Nowa Królowa Karkonoszy to odnowiony i komfortowy obiekt w centrum Karpacza. Na terenie obiektu znajduje się duża sala 300 m2 wyłącznie do naszej dyspozycji.

Piękny kurort z wieloma atrakcjami przyciąga turystów nie tylko z Polski.

Koszt parkingu wynosi: 0 zł/doba, brak opłaty klimatycznej.za pieska też nie płacimy.

Doba zaczyna się od kolacji i kończy śniadaniem

Przyjazd godz. 16:00, wyjazd godz. 10:00


Zaliczki należy wpłacać dwa miesiące przed terminem wczasów w wys. 200 zł od osoby na konto Zenon Kaczmarek Nr 03 1560 0013 2497 6414 6000 0002

Ustronie 2023

Ustronie MorskieHotel Alka Sun Resort

Wojska Polskiego 7, 78-111 Ustronie Morskie

I Termin: 31 maja – 09 czerwca 2023

II Termin: 23 sierpnia – 01września 2023

Hotel znajduje się zaledwie 120 m do morza. Pokoje od strony północnej mają widok na morze.

Pobyt w pokojach 1- 2 os. wyposażonych w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, żel do kąpieli, lodówkę, Internet, telewizor, ręczniki.

Obiekt posiada windę

Ceny za pobyt do 3 dni płacisz po 200 zł za dobę

4-5 dni płacisz po190 zł za dobę

6-7 dni płacisz po 180 zł za dobę

8-9 dni płacisz po 170 zł za dobę

za jedynki +10 zł, pokój komfort/ 30m2/ + 10zł, apartament dwupokojowy +10 zł.

Wyżywienie: śniadanie i kolacja w formie bufetu, obiad serwowany.

Do dyspozycji: kawiarnia z bilardem, taras zewnętrzny i ogród, sauna ziołowa

i jacuzzi.

Baza rehabilitacyjna i SPA z rabatem 10%,

Koszt pobytu pieska wynosi: 0zł/doba

Koszt parkingu wynosi: 0 zł/doba, brak opłaty klimatycznej.

Doba zaczyna się od kolacji i kończy śniadaniem

Przyjazd godz. 16:00, wyjazd godz. 10:00

Możliwość dojazdu do Ustronia PKP.


Zaliczki należy wpłacać dwa miesiące przed terminem wczasów w wys. 200 zł od osoby na konto Zenon Kaczmarek Nr 03 1560 0013 2497 6414 6000 0002

Szklarska Poręba 2023

Szklarska Poręba– Hotel Halny

Partyzantów 15, 58-580 Szklarska Poręba

Termin 5–14 marca /9 noclegów

Obiekt jest położony w miejscu, gdzie możecie Państwo wspaniale odpocząć od zgiełku dużych miast i skorzystać z wielu atrakcji regionu oraz tras turystycznych rowerowych i narciarskich położonych w bezpośrednim sąsiedztwie.

Wszystkie pokoje wyposażone są w balkon, łazienkę z prysznicem, Internet, telewizor, czajnik elektryczny oraz jeden ręcznik na osobę.

Wyżywienie; śniadanie i kolacja w formie bufetu, obiad serwowany.

Ceny: za pobyt do 3 dni po 170 zł za dobę

4-5 dni po160 zł za dobę

6-7 dni po 150 zł za dobę

8-9 dni po 140 zł za dobę

za jedynki +30 zł

 

Koszt parkingu wynosi: 0 zł/doba, brak opłaty klimatycznej.za pieska też nie płacimy.

Doba zaczyna się od kolacji i kończy śniadaniem


Zaliczki należy wpłacać dwa miesiące przed terminem wczasów w wys. 200 zł od osoby na konto Zenon Kaczmarek Nr 03 1560 0013 2497 6414 6000 0002

Przesieka 2023

PrzesiekaPensjonat Marzenie

ul. Karkonoska 49, 58-562 Podgórzyn

Termin I – 24 lutego – 05 marca 2023 (9 noclegów)

Termin II – 22 września – 01 października 2023 (9 noclegów)

Pensjonat „Marzenie” stoi na samym szczycie Przesieki, przy górskiej szosie wijącej się serpentynami na szczyty Karkonoszy. Widok na malowniczą Dolinę Czerwienia fascynująca historia tego miejsca są idealną oprawą do spędzenia wymarzonego urlopu.

Pensjonat stoi na fundamentach poniemieckiej gospody „Waldschlöesschen”, w której po II wojnie światowej znaleziono cenne obrazy Jana Matejki.

W ramach pobytu proponujemy pyszne domowe śniadanie i kolację w formie bufetu oraz serwowany obiad.

W pokojach dostęp do bezprzewodowego Internetu. Zimą narty Bieg Piastów, Szrenica, Harachov. Jesienią wycieczki po górach i grzyby. W niewielkim gronie ok. 35 osób wspaniała atmosfera tzw. Polaków rozmowy, ognisko lub ruszt z kiełbaskami i wołowiną.

Ceny: za pobyt do 3 dni płacisz po 170 zł za dobę

4-5 dni płacisz po160 zł za dobę

6-7 dni płacisz po 150 zł za dobę

8-9 dni płacisz po 140 zł za dobę

za jedynki i apartamenty +30 zł

Przyjazd godz. 13:30 na obiad, wyjazd godz. 10:00


Zaliczki należy wpłacać dwa miesiące przed terminem wczasów w wys. 200 zł od osoby na konto Zenon Kaczmarek Nr 03 1560 0013 2497 6414 6000 0002

Regulamin sportowy wczasów brydżowych „Brydż z Latawcami”

Regulamin sportowy wczasów brydżowych „Brydż z Latawcami”

  1. Turnieje odbywają się dwa razy dziennie w godzinach 14.30-17.45 oraz 19.00-22.15. Terminy rozgrywania mogą czasowo ulegać zmianie.
  2. Pierwszy turniej odbywa się w dzień przyjazdu o godz. 19.00, ostatni w przeddzień odjazdu o godz. 14.30
  3. W każdym turnieju zostanie rozegranych 20-26 rozdań (liczba  rozdań może ulec zmianie, w zależności od potrzeb np. Pajączek).
  4. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł od zawodnika.
  5. Punktacja długofalowa tzw. Bitwa o Króla obejmuje wszystkie rozgrywane turnieju i jest obliczana wedle schematu:
    • indywiduel – pierwsze miejsce = liczba uczestników, dalsze miejsca -1,
    • pary – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 2, dalsze miejsca -2,
    • teamy – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 8 (turniej jest 2 razy dłuższy niż pary), dalsze miejsca – 8,
    • czołówka otrzymują bonusy w wysokości odpowiednio 5-3-1.
  6. Przy ustalaniu ostatecznego rezultatu Bitwy o Króla odejmuje się jeden najsłabszy wynik zawodnika.
  7. Do klasyfikacji długofalowej nie będą zaliczani zawodnicy z par mający w sumie co najmniej 12 WK i grających ze sobą więcej niż połowa turniejów w turnusie.
  8. W turniejach przyznaje się punkty klasyfikacyjne (pkle) zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBS.
  9. Puchary otrzymuje Para Królewska oraz najlepszy zawodnik w kat. do 2 WK.
  10. Wszelkie odwołania, reklamacje od wyników będą przyjmowane do rozpoczęcia pierwszego turnieju następnego dnia.
  11. Obowiązuje zakaz gry frywolnej (wątpliwości rozstrzygnie sędzia)
  12. Zmiany w regulaminie możliwe z uwagi na specyfikę poszczególnych wczasów i każdorazowo zamieszczane przy danej imprezie

1. Mistrzostwa Zakroczymia – galeria

Wyniki

1. Mistrzostwa Zakroczymia zorganizowane z okazji obchodów 600-lecia przyznania praw miejskich za nami.

Wprawdzie frekwencja, spowodowana kolizją z wieloma innymi brydżowymi imprezami, nie była najwyższa, niemniej uczestnicy turnieju byli zaskoczeni wspaniałą salą rozgrywek oraz cateringiem zapewniającym ciepłe i zimne przekąski, słodkości i napoje. Jeden z uczestników wchodząc na salę szepnął, Zakroczym umie zaskoczyć!!!

W imieniu Gminy Zakroczym zawodników powitali gospodarze imprezy

Artur Ciecierski – Burmistrz Zakroczymia

oraz Anna Dudziej – Dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Pomnik Wdzięczności


Rozgrywki odbywały się pod czujnym okiem sędziego Arka Ciechomskiego

a same zawody przeprowadzone były szybko i sprawnie.


Na sali gry powitaliśmy m.in. mistrzów Europy i świata – Jolę Krogulską i Marka Szymanowskiego

oraz plejadę adeptów, mistrzów klubowych, krajowych i międzynarodowych tudzież arcymistrzów.


Migawki z rozgrywek


 

Zakończenie zawsze  cieszy zwycięzców

Puchary wręczał Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski

Zwycięzcami 1. Mistrzostw Zakroczymia zostali Irena i Jan Chodorowscy

ale laureatów było dużo więcej

Gmina Zakroczym dziękuje uczestnikom i zaprasza za rok na kolejne mistrzostwa Zakroczymia

Podziękowania dla Krzysia Siwka za te wszystkie przepiękne zdjęcia

1. Mistrzostwa Zakroczymia 2022

Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski

zaprasza na 

1. Mistrzostwa Zakroczymia w brydżu sportowym

z okazji 600-lecia nadania praw miejskich Zakroczymiowi

organizowane przez Gminę Zakroczym oraz Mazowiecki Związek Brydża Sportowego

29 października 2022

Miejsce gry: Szkoła Podstawowa im. Pomnik Wdzięczności w Zakroczymiu, ul. O. H. Koźmińskiego 63

Start: 11:00,  3 sesje po 10 rozdań, zakończenie: 15:45

Wpisowe od zawodnika:

normalne – 30 zł,

ulgowe dla juniorów – 20 zł

Nagrody: 100% wpisowego,

puchary dla pierwszych trzech par,

nagrody specjalne:
najlepsza par juniorska
najlepsza para mikstowa lub kobieca
najlepsza para powiatu nowodworskiego

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja par – link do rejestracji

Karpacz 22 galeria

Para Królewska

zdjęcie niebawem

para królewska


Turniej 18 pożegnalny

Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski)

Jerzy Kurzawski (Lambda Toruń)


Turniej 17

Józef Żarski – Ryszard Boberski (Lubuski ZBS)


Turniej 16

Zofia Diakowska (Dolnośląski ZBS)

Waldemar Kożuchowski (KS KM IMPORT JAGIELLONKA PIŁA)


Turniej 15

Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski)

Jerzy Kurzawski (Lambda Toruń)


Turniej 13

Sebastian Rawlik – Wojciech Waszkowiak (MOSIR KOSTRZYN/O)


Turniej 12

Waldemar Kożuchowski (KS KM IMPORT JAGIELLONKA PIŁA)

Stanisław Ciach (WIELUŃSKI DOM KULTURY Wieluń)


Turniej 10

Wojciech Kaniewski (IOR 3 Poznań)

Zygfryd Banecki (jedna lepiej)


Turniej 9

Wojciech Waszkowiak (MOSIR KOSTRZYN/O)

Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski)


Turniej 8 ex aequo

Krystyna i Piotr Dudek (Lubuski ZBS)

Grzegorz Kujawiński (Rokitnica Gdańsk)

Stanisław Ciach (WIELUŃSKI DOM KULTURY Wieluń)


Turniej 7 Pajączek

Józef Kurnik (ZNICZ Rojewo) – Jerzy Kurzawski (Lambda Toruń)


Turniej   6    11    14

Damian Mazurak – Sebastian Rawlik (MOSIR KOSTRZYN/O)


Turniej 5 Pajączek

Zofia Diakowska (Dolnośląski ZBS) – Krzysztof Galubiński (Na Dobrej Poznań)


Turniej 4

Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski)

Tomasz Freitag (KB Zabobrze Jelenia Góra)


Turniej 3

Barbara Boruta (Chaos Poznań) – Grzegorz Kujawiński (Rokitnica Gdańsk)


Turniej 2

Wojciech Waszkowiak – Damian Mazurak (MOSIR KOSTRZYN/O)


Turniej 1

Jerzy Wilczek (Łódzki ZBS) – Grzegorz Kujawiński (Rokitnica Gdańsk)