Archiwa tagu: Karkonosze

Przesieka harmonogram wiosna 2023

Harmonogram Przesieka  – 24.02.-5.03. 2023

 Galeria zwycięzców         Bitwa o Króla         Wyścig PKLi

  14.30

   19.00

   pią 24.02

   01

   02

   sob 25.02

   03 

   04 

   nie 26.02

   05

   06

   pon 27.02

   07 

   08 

   wto 28.02

   09 

   10

   śro  1.03

   11 

   12

   czw  2.03

   13 

   14 

   pią  3.03

   15 

   16 

   sob  4.03

   17 

   

Regulamin sportowy wczasów brydżowych „Karkonosze – Bałtyk”

  1. Turnieje odbywają się dwa razy dziennie w godzinach 14.30-17.45 oraz 19.00-22.15. Terminy rozgrywania mogą czasowo ulegać zmianie.
  2. Pierwszy turniej zazwyczaj odbywa się w dzień przyjazdu o godz. 19.00, ostatni w przeddzień odjazdu o godz. 14.30. W Przesiece wyjątkowo pierwszy turniej odbędzie się w czwartek 24.02 o 14.30
  3. W każdym turnieju zostanie rozegranych 20-26 rozdań (liczba  rozdań może ulec zmianie, w zależności od potrzeb np. Pajączek).
  4. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł od zawodnika.
  5. Punktacja długofalowa tzw. Bitwa o Króla obejmuje wszystkie rozgrywane turnieju i jest obliczana wedle schematu:
    • indywiduel – pierwsze miejsce = liczba uczestników, dalsze miejsca -1,
    • pary – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 2, dalsze miejsca -2,
    • teamy – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 8 (turniej jest 2 razy dłuższy niż pary), dalsze miejsca – 8,
    • czołówka otrzymują bonusy w wysokości odpowiednio 5-3-1.
  6. Przy ustalaniu ostatecznego rezultatu Bitwy o Króla odejmuje się dwa najsłabsze wyniki zawodnika.
  7. Do klasyfikacji długofalowej nie będą zaliczani zawodnicy z par mający w sumie co
    najmniej 12 WK i grających ze sobą więcej niż połowa turniejów w turnusie oraz
    zawodnicy nie będący uczestnikami wczasów brydżowych.
  8. W turniejach przyznaje się punkty klasyfikacyjne (pkle) zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBS.
  9. Puchar otrzyma najlepszy zawodnik.
  10. Wyniki turniejów, punktacja długofalowa (Bitwa o Króla) oraz zdobywane punkty klasyfikacyjne (Wyścig PKLi) publikowane są na stronie internetowej sędziego Sławka Latały https://www.latala.pl
  11. Wszelkie odwołania, reklamacje od wyników będą przyjmowane do rozpoczęcia pierwszego turnieju następnego dnia.
  12. Obowiązuje zakaz otwarć blefowych i tzw. gry frywolnej (wątpliwości rozstrzygnie sędzia)
  13. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia, którego decyzje są ostateczne.

Karpacz 2023

Karpacz – Hotel Nowa Królowa Karkonoszy

Ul. Konstytucji 3-go Maja 22

Termin – 01.10 – 10.10.2023/ 9 noclegów

Wszystkie pokoje wyposażone są w balkon, łazienkę z prysznicem, Internet, telewizor, czajnik elektryczny oraz jeden ręcznik na osobę.

Wyżywienie; śniadanie i kolacja w formie bufetu, obiad serwowany.

Cena od osoby 140 zł za dobę w pokoju dwuosobowym

za jedynki i apartamenty +30 zł

Nowa Królowa Karkonoszy to odnowiony i komfortowy obiekt w centrum Karpacza. Na terenie obiektu znajduje się duża sala 300 m2 wyłącznie do naszej dyspozycji.

Piękny kurort z wieloma atrakcjami przyciąga turystów nie tylko z Polski.

Koszt parkingu wynosi: 0 zł/doba, brak opłaty klimatycznej. Za pieska też nie płacimy.

Doba zaczyna się od kolacji i kończy śniadaniem

Przyjazd godz. 16:00, wyjazd godz. 10:00


Zaliczki należy wpłacać dwa miesiące przed terminem wczasów w wys. 200 zł od osoby na konto Zenon Kaczmarek Nr 03 1560 0013 2497 6414 6000 0002

Karpacz 22 galeria

Para Królewska

zdjęcie niebawem

para królewska


Turniej 18 pożegnalny

Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski)

Jerzy Kurzawski (Lambda Toruń)


Turniej 17

Józef Żarski – Ryszard Boberski (Lubuski ZBS)


Turniej 16

Zofia Diakowska (Dolnośląski ZBS)

Waldemar Kożuchowski (KS KM IMPORT JAGIELLONKA PIŁA)


Turniej 15

Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski)

Jerzy Kurzawski (Lambda Toruń)


Turniej 13

Sebastian Rawlik – Wojciech Waszkowiak (MOSIR KOSTRZYN/O)


Turniej 12

Waldemar Kożuchowski (KS KM IMPORT JAGIELLONKA PIŁA)

Stanisław Ciach (WIELUŃSKI DOM KULTURY Wieluń)


Turniej 10

Wojciech Kaniewski (IOR 3 Poznań)

Zygfryd Banecki (jedna lepiej)


Turniej 9

Wojciech Waszkowiak (MOSIR KOSTRZYN/O)

Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski)


Turniej 8 ex aequo

Krystyna i Piotr Dudek (Lubuski ZBS)

Grzegorz Kujawiński (Rokitnica Gdańsk)

Stanisław Ciach (WIELUŃSKI DOM KULTURY Wieluń)


Turniej 7 Pajączek

Józef Kurnik (ZNICZ Rojewo) – Jerzy Kurzawski (Lambda Toruń)


Turniej   6    11    14

Damian Mazurak – Sebastian Rawlik (MOSIR KOSTRZYN/O)


Turniej 5 Pajączek

Zofia Diakowska (Dolnośląski ZBS) – Krzysztof Galubiński (Na Dobrej Poznań)


Turniej 4

Jarosław Łakomy (BIN Aleksandrów Kujawski)

Tomasz Freitag (KB Zabobrze Jelenia Góra)


Turniej 3

Barbara Boruta (Chaos Poznań) – Grzegorz Kujawiński (Rokitnica Gdańsk)


Turniej 2

Wojciech Waszkowiak – Damian Mazurak (MOSIR KOSTRZYN/O)


Turniej 1

Jerzy Wilczek (Łódzki ZBS) – Grzegorz Kujawiński (Rokitnica Gdańsk)

Przesieka 22 galeria

Para Królewska

Bożena Budnik – Zenon Kaczmarek


Turniej 19 pożegnalny

Barbara Podgórska – Bożena Budnik (Wielkopolski ZBS)


Turniej 18

Jolanta Latała (Latawce Warszawa) – Zenon Kaczmarek (Mazowiecki ZBS)


Turniej 17

Barbara Podgórska (Wielkopolski ZBS) – Krzysztof Wiesiołek (Platan Pleszew)


Turniej 16

Jerzy Więcławski – Tomek Dorobek (Dolnośląski ZBS)


Turniej 15

Jolanta Latała (Latawce Warszawa) – Barbara Podgórska (Wielkopolski ZBS)


Turniej 13

Barbara Podgórska – Bożena Budnik (Wielkopolski ZBS)


Turniej 11  12

Maria Kroppa – Lesław Żwirełło (Niemcy)


Turniej 10   14

Bogusława i Jan Szagałowie (Opolski ZBS)


Turniej 9

Zenek Kaczmarek (Wielkopolski ZBS)

Tomek Freitag (KB Zabobrze Jelenia Góra)


Turniej 8

Ewa Miakisz – Ewa Lis-Nazaruk (Dolnośląski ZBS)


Turniej 7

Jerzy Więcławski (Dolnośląski ZBS) – Grzegorz Kujawiński (Pomorski ZBS)


Turniej 6

Adam Kujawski (Zachodnio-Pomorski ZBS) – Tomasz Dorobek (Dolnośląski ZBS)


Turniej 5

Ewa Lis-Nazaruk – Ewa Miakisz (Dolnośląski ZBS)


Turniej 4

Zenon Kaczmarek (Mazowiecki ZBS) – Krzysztof Wiesiołek (Platan Pleszew)


Turniej 3

Jerzy Więcławski (Dolnośląski ZBS) – Ireneusz Szulc (Pomorski ZBS)


Turniej 2

Jerzy Wilczek (Łódzki ZBS) – Grzegorz Kujawiński (Pomorski ZBS)


Turniej 1

Ewa Teter – Zenon Kaczmarek (Wielkopolski ZBS)

Przesieka jesień 2022 harmonogram

Harmonogram Przesieka  – 29.09.-9.10. 2022

 Galeria zwycięzców         Bitwa o Króla         Wyścig PKLi

  14.30

   19.00

   czw 29.09

   01

   02

   pią 30.09

   03 

   04 

   sob  1.10

   05

   06 

   nie  2.10

   07 

   08 

  pon  3.10

   09 

   10 

  wto  4.10

   11 

   12 

   śro   6.10

   13 

   14 

   czw  7.10

   15 

   16 

   pią   9.10

   17 

   18

   sob   8.10

   19 

Regulamin sportowy wczasów brydżowych „Karkonosze – Bałtyk”

  1. Turnieje odbywają się dwa razy dziennie w godzinach 14.30-17.45 oraz 19.00-22.15. Terminy rozgrywania mogą czasowo ulegać zmianie.
  2. Pierwszy turniej zazwyczaj odbywa się w dzień przyjazdu o godz. 19.00, ostatni w przeddzień odjazdu o godz. 14.30. W Przesiece wyjątkowo pierwszy turniej odbędzie się w czwartek 29.09 o 14.30
  3. W każdym turnieju zostanie rozegranych 20-26 rozdań (liczba  rozdań może ulec zmianie, w zależności od potrzeb np. Pajączek).
  4. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł od zawodnika.
  5. Punktacja długofalowa tzw. Bitwa o Króla obejmuje wszystkie rozgrywane turnieju i jest obliczana wedle schematu:
    • indywiduel – pierwsze miejsce = liczba uczestników, dalsze miejsca -1,
    • pary – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 2, dalsze miejsca -2,
    • teamy – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 8 (turniej jest 2 razy dłuższy niż pary), dalsze miejsca – 8,
    • czołówka otrzymują bonusy w wysokości odpowiednio 5-3-1.
  6. Przy ustalaniu ostatecznego rezultatu Bitwy o Króla odejmuje się dwa najsłabsze wyniki zawodnika.
  7. Do klasyfikacji długofalowej nie będą zaliczani zawodnicy z par mający w sumie co
    najmniej 12 WK i grających ze sobą więcej niż połowa turniejów w turnusie oraz
    zawodnicy nie będący uczestnikami wczasów brydżowych.
  8. W turniejach przyznaje się punkty klasyfikacyjne (pkle) zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBS.
  9. Puchary otrzymują najlepsi dwaj zawodnicy, najlepsza zawodniczka oraz najlepszy zawodnik w kat. do 2 WK.
  10. Wyniki turniejów, punktacja długofalowa (Bitwa o Króla) oraz zdobywane punkty klasyfikacyjne (Wyścig PKLi) publikowane są na stronie internetowej sędziego Sławka Latały https://www.latala.pl
  11. Wszelkie odwołania, reklamacje od wyników będą przyjmowane do rozpoczęcia pierwszego turnieju następnego dnia.
  12. Obowiązuje zakaz otwarć blefowych i tzw. gry frywolnej (wątpliwości rozstrzygnie sędzia)
  13. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia, którego decyzje są ostateczne.