Archiwa tagu: Niechorze

Niechorze 2 zdjęcia

Rokrocznie w Niechorzu w czerwcu i z końcem sierpnia spotykamy się na niepowtarzalnych wczasach brydżowych. Dużo radości nie tylko z gry.


Pośniadaniowe spotkanko


Z bojów przy zielonym stoliku


Para Królewska

Para królewska tańczy

Niechorze 2 galeria


Para Królewska

Aleksandra Odachowska (KONWENCJA Działdowo)

Zbigniew Szczechura (Niemcy)


Zwycięzcy Niechorze późne lato 2022

Andrzej Szapoczka, Marian Odachowski, Aleksandra Odachowska, Zenek Szef, Zbigniew Szczechura


Turniej 18 pożegnalny

Marek Bukowski – Bogusław Barański (Szlemik RCK Rogoźno)


Turniej 17

Ewa Neumann (Zorro22 Olsztyn)

Wojciech Lubas (KBS Kolejarz I Wrocław)


Turniej 16

Czesław Rekret (Klub Pickwicka)

Zbigniew Szczechura (Niemcy)


Turniej 15

Elżbieta Wróblewska (Singleton Warszawa)

Darek Sterniczuk (MOK Mońki)


Turniej 14

Zbigniew Szczechura (Niemcy) – Zenon Kaczmarek (TZBS Kalisz)


Turniej 13

Elżbieta i Jerzy Tuchołka (Wielkopolski ZBS)


Turniej 12

Aleksandra Odachowska – Marian Odachowski

(KONWENCJA Działdowo)


Turniej 11

Elżbieta Wróblewska (Singleton Warszawa)

Jolanta Latała (Latawce Warszawa)


Turniej 10

Elżbieta Wróblewska (Singleton Warszawa)

Kazimierz Jordan (Piątek Szczecin)


Turniej 09

Danuta Jarocka – Andrzej Szapoczka (ZZBS Szczecin)


Turniej 08

Marek Bukowski – Bogusław Barański (Szlemik RCK Rogoźno)


Turniej 07

Zbigniew Szczechura (Niemcy) – Kazimierz Jordan (Piątek Szczecin)


Turniej 06

Elżbieta Wróblewska (Singleton Warszawa)

Ewa Teter (TZBS Kalisz)


Turniej 05

Aleksandra Odachowska – Marian Odachowski (KONWENCJA Działdowo), Sławek Latała (Latawce) – Zbigniew Szczechura


Turniej 04

Zbigniew Szczechura (Niemcy) – Zenon Kaczmarek (TZBS Kalisz)


Turniej 03

Damian Mazurak (MOSiR Kostrzyn/ Fundacja ILB) – Sabinka Mazurak

Zenon Kaczmarek (TZBS Kalisz)


Turniej 02

Aleksandra Odachowska – Marian Odachowski

(KONWENCJA Działdowo)


Turniej 01

Ewa Teter – Zenek Kaczmarek (TZBS Kalisz)

Niechorze 2 – harmonogram

          Harmonogram Niechorze 2     29.08-8.09 2022

                                      Informacja

          Galeria zwycięzców         Bitwa o Króla         Wyścig PKLi

 

14.30

   19.00

      pon 29.08

      01  

   wto 30.08

   02

    03 

   śro 31.08

   04

  05

   czw 01.09

   06

  07

   pią 02.09

  08

  09

   sob 03.09

  10

11

   nie 04.09

  12

13

   pon 05.09

 14

15

   wto 06.09

16

17

   śro 07.09

18

Regulamin sportowy wczasów brydżowych „Karkonosze – Bałtyk”

  1. Turnieje odbywają się dwa razy dziennie w godzinach 14.30-17.45 oraz 19.00-22.15. Terminy rozgrywania mogą czasowo ulegać zmianie.
  2. Pierwszy turniej zazwyczaj odbywa się w dzień przyjazdu o godz. 19.00, ostatni w przeddzień odjazdu o godz. 14.30
  3. W każdym turnieju zostanie rozegranych 20-26 rozdań (liczba  rozdań może ulec zmianie, w zależności od potrzeb np. Pajączek).
  4. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł od zawodnika.
  5. Punktacja długofalowa tzw. Bitwa o Króla obejmuje wszystkie rozgrywane turnieju i jest obliczana wedle schematu:
    • indywiduel – pierwsze miejsce = liczba uczestników, dalsze miejsca -1,
    • pary – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 2, dalsze miejsca -2,
    • teamy – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 8 (turniej jest 2 razy dłuższy niż pary), dalsze miejsca – 8,
    • czołówka otrzymują bonusy w wysokości odpowiednio 5-3-1.
  6. Przy ustalaniu ostatecznego rezultatu Bitwy o Króla odejmuje się dwa najsłabsze wyniki zawodnika.
  7. Do klasyfikacji długofalowej nie będą zaliczani zawodnicy z par mający w sumie co
    najmniej 12 WK i grających ze sobą więcej niż połowa turniejów w turnusie oraz
    zawodnicy nie będący uczestnikami wczasów brydżowych.
  8. W turniejach przyznaje się punkty klasyfikacyjne (pkle) zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBS.
  9. Puchary otrzymują najlepsi dwaj zawodnicy, najlepsza zawodniczka oraz najlepszy zawodnik w kat. do 2 WK.
  10. Wyniki turniejów, punktacja długofalowa (Bitwa o Króla) oraz zdobywane punkty klasyfikacyjne (Wyścig PKLi) publikowane są na stronie internetowej sędziego Sławka Latały https://www.latala.pl
  11. Wszelkie odwołania, reklamacje od wyników będą przyjmowane do rozpoczęcia pierwszego turnieju następnego dnia.
  12. Obowiązuje zakaz otwarć blefowych i tzw. gry frywolnej (wątpliwości rozstrzygnie sędzia)
  13. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia, którego decyzje są ostateczne.

Niechorze 2 sierpień-wrzesień 2022

Ośrodek Wczasowy ZACISZE Aleja Bursztynowa 33, 72-350 Niechorze

https://www.zaciszeniechorze.pl/

29.08.–08.09.

Sprawy organizacyjno-finansowe

Ceny (od osoby):

Budynek Zacisze 1 ul. Aleja Bursztynowa 33

Jedynki nr pokoju – 5, 105, 205 – 120 zł ,

Jedynki w innych pokojach – 150

Pokój studio dla 2 osób – 140

Pokój studio dla 3, 4 osób – 120

Inne pokoje dla 2 i więcej osób 120

Domki wjazd od ul. Świdnickiej

Nie ma jedynek

Dla 2, 3 osób – 130

Zaliczka w wysokości 200 zł do 10.08.22,

Za pobyt płacimy w dniu przyjazdu GOTÓWKĄ.

Ostatnie miejsca czekają. Zadzwoń do Zenka: 601 857 449


Harmonogram


Regulamin sportowy wczasów brydżowych „Karkonosze – Bałtyk”

  1. Turnieje odbywają się dwa razy dziennie w godzinach 14.30-17.45 oraz 19.00-22.15. Terminy rozgrywania mogą czasowo ulegać zmianie.
  2. Pierwszy turniej zazwyczaj odbywa się w dzień przyjazdu o godz. 19.00, ostatni w przeddzień odjazdu o godz. 14.30
  3. W każdym turnieju zostanie rozegranych 20-26 rozdań (liczba  rozdań może ulec zmianie, w zależności od potrzeb np. Pajączek).
  4. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł od zawodnika.
  5. Punktacja długofalowa tzw. Bitwa o Króla obejmuje wszystkie rozgrywane turnieju i jest obliczana wedle schematu:
    • indywiduel – pierwsze miejsce = liczba uczestników, dalsze miejsca -1,
    • pary – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 2, dalsze miejsca -2,
    • teamy – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 8 (turniej jest 2 razy dłuższy niż pary), dalsze miejsca – 8,
    • czołówka otrzymują bonusy w wysokości odpowiednio 5-3-1.
  6. Przy ustalaniu ostatecznego rezultatu Bitwy o Króla odejmuje się dwa najsłabsze wyniki zawodnika.
  7. Do klasyfikacji długofalowej nie będą zaliczani zawodnicy z par mający w sumie co
    najmniej 12 WK i grających ze sobą więcej niż połowa turniejów w turnusie oraz
    zawodnicy nie będący uczestnikami wczasów brydżowych.
  8. W turniejach przyznaje się punkty klasyfikacyjne (pkle) zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBS.
  9. Puchary otrzymują najlepsi dwaj zawodnicy, najlepsza zawodniczka oraz najlepszy zawodnik w kat. do 2 WK.
  10. Wyniki turniejów, punktacja długofalowa (Bitwa o Króla) oraz zdobywane punkty klasyfikacyjne (Wyścig PKLi) publikowane są na stronie internetowej sędziego Sławka Latały https://www.latala.pl
  11. Wszelkie odwołania, reklamacje od wyników będą przyjmowane do rozpoczęcia pierwszego turnieju następnego dnia.
  12. Obowiązuje zakaz otwarć blefowych i tzw. gry frywolnej (wątpliwości rozstrzygnie sędzia)
  13. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia, którego decyzje są ostateczne.

Niechorze 1-2022 – galeria zwycięzców

Para Królewska Niechorze czerwiec 2022

Elżbieta Lis – Tomasz Freitag (KB Zabobrze Jelenia Góra)


Zwycięzcy Niechorze czerwiec 2022

Zbyszek Sabała, Szef Zenek, Ela Lis, Tomek Freitag

Para Królewska i Szef

Szef i Nina Czaja-Kozioł


Turniej 18

Zenon Kaczmarek (TZBS Kalisz)

Zbigniew Sabała (PROSNA Kalisz)


Turniej 17

Anna Janiszewska (PIĄTEK Szczecin)

Tomasz Freitag (KB Zabobrze Jelenia Góra)


Turniej 15

Waldemar Kożuchowski (KS KM IMPORT JAGIELLONKA PIŁA)
Krzysztof Szygowski (Dolnośląski ZBS)


Turniej   14  16

Andrzej Biliński (KBS Kolejarz III Wrocław)

Bernard Jadczak (Erbud KS AZS Wratislavia IX WR)


Turniej 13

Doktorzy:

Krzysztof Wiesiołek (Platan Pleszew)

Krzysztof Szygowski (Dolnośląski ZBS)


Turniej 12

Anna Janiszewska (PIĄTEK Szczecin)
Zbigniew Sabała (PROSNA Kalisz)


Turniej 11

Ewa Neumann (Zorro22 Olsztyn)
Waldemar Kożuchowski (KS KM Import Jagiellonka Piła)


Turniej 10

Małgorzata Węglewska (Inwit)

Tadeusz Dziadykiewicz (IOR III Poznań)


Turniej 08

Sebastian Rawlik – Damian Mazurak

(MOSiR Kostrzyn/ Fundacja ILB)


Turniej 07

Tomasz Freitag (KB Zabobrze Jelenia Góra)
Damian Mazurak (MOSiR Kostrzyn/ Fundacja ILB)


Turniej   06  09

Ryszard Smejda (Miś Polski)

Wojciech Waszkowiak (MOSiR Kostrzyn/ Fundacja ILB)


Turniej 05

Ryszard Wójtowicz – Bogdan Lipczak

(Wieluński Dom Kultury)


Turniej   03  06  09

Ryszard Smejda – Wojciech Waszkowiak

(MOSiR Kostrzyn/ Fundacja ILB)


Turniej   02  04

Marian Nieznański (MOSiR Kostrzyn/ Fundacja ILB)

Dariusz Sterniczuk (MOK Mońki) 


Turniej 01

Sebastian Rawlik – Wojciech Waszkowiak

(MOSiR Kostrzyn/ Fundacja ILB)

Niechorze 1 2022 wyniki

Harmonogram Niechorze 1     3-13 czerwca 2022

  Galeria zwycięzców         Bitwa o Króla         Wyścig PKLi

 

14.40

   19.00

        pią 03    

       01    

   sob 04

   02

  03

   nie 05

  04

  05

   pon 06

  06

  07

   wto 07

 08

  09

   śro 08

10

11

   czw 09

12

13

   pią 10

14

15

   sob 11

16

17

   nie 12

18

Regulamin sportowy wczasów brydżowych „Karkonosze – Bałtyk”

  1. Turnieje odbywają się dwa razy dziennie w godzinach 14.30-17.45 oraz 19.00-22.15. Terminy rozgrywania mogą czasowo ulegać zmianie.
  2. Pierwszy turniej zazwyczaj odbywa się w dzień przyjazdu o godz. 19.00, ostatni w przeddzień odjazdu o godz. 14.30
  3. W każdym turnieju zostanie rozegranych 20-26 rozdań (liczba  rozdań może ulec zmianie, w zależności od potrzeb np. Pajączek).
  4. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł od zawodnika.
  5. Punktacja długofalowa tzw. Bitwa o Króla obejmuje wszystkie rozgrywane turnieju i jest obliczana wedle schematu:
    • indywiduel – pierwsze miejsce = liczba uczestników, dalsze miejsca -1,
    • pary – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 2, dalsze miejsca -2,
    • teamy – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 8 (turniej jest 2 razy dłuższy niż pary), dalsze miejsca – 8,
    • czołówka otrzymują bonusy w wysokości odpowiednio 5-3-1.
  6. Przy ustalaniu ostatecznego rezultatu Bitwy o Króla odejmuje się dwa najsłabsze wyniki zawodnika.
  7. Do klasyfikacji długofalowej nie będą zaliczani zawodnicy z par mający w sumie co
    najmniej 12 WK i grających ze sobą więcej niż połowa turniejów w turnusie oraz
    zawodnicy nie będący uczestnikami wczasów brydżowych.
  8. W turniejach przyznaje się punkty klasyfikacyjne (pkle) zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBS.
  9. Puchary otrzymują najlepsi dwaj zawodnicy, najlepsza zawodniczka oraz najlepszy zawodnik w kat. do 2 WK.
  10. Wyniki turniejów, punktacja długofalowa (Bitwa o Króla) oraz zdobywane punkty klasyfikacyjne (Wyścig PKLi) publikowane są na stronie internetowej sędziego Sławka Latały https://www.latala.pl
  11. Wszelkie odwołania, reklamacje od wyników będą przyjmowane do rozpoczęcia pierwszego turnieju następnego dnia.
  12. Obowiązuje zakaz otwarć blefowych i tzw. gry frywolnej (wątpliwości rozstrzygnie sędzia)
  13. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia, którego decyzje są ostateczne.

Niechorze 2022

Ośrodek Wczasowy ZACISZE Aleja Bursztynowa 33, 72-350 Niechorze

https://www.zaciszeniechorze.pl/

Terminy: 03–13.06.  29.08.–08.09.

Sprawy organizacyjno-finansowe

Ceny (od osoby):

Budynek Zacisze 1 ul. Aleja Bursztynowa 33

Jedynki nr pokoju – 5, 105, 205 – 120 zł ,

Jedynki w innych pokojach – 150

Pokój studio dla 2 osób – 140

Pokój studio dla 3, 4 osób – 120

Inne pokoje dla 2 i więcej osób 120

Domki wjazd od ul. Świdnickiej

Nie ma jedynek

Dla 2, 3 osób – 130

Zaliczka w wysokości 200 zł do 10.04.22, na termin sierpniowy do 20.06.

Dafne willa obok „Domków”

Pokoje w Dafne możliwe do wykorzystania pod warunkiem zapełnienia Zacisza 1 i Domków

Ceny bez wyżywienia (od osoby):

Jedynka w pokoju 2-osobowym – 120

2 osoby w pokoju 2-osobowym 18 m2 – 90

2 osoby w pokoju 3-osobowym 25 m2 – 100

3 osoby w pokoju 3-osobowym 25 m2 – 90 zł .

Można wykupić jedzenie za 50 zł w Zaciszu.

Zaliczka w wysokości 300 zł do 10.04.22. na termin sierpniowy do 20.06

Za pobyt płacimy w dniu przyjazdu GOTÓWKĄ.

Ostatnie miejsca czekają. Zadzwoń do Zenka: 601 857 449


Regulamin sportowy wczasów brydżowych „Karkonosze – Bałtyk”

  1. Turnieje odbywają się dwa razy dziennie w godzinach 14.30-17.45 oraz 19.00-22.15. Terminy rozgrywania mogą czasowo ulegać zmianie.
  2. Pierwszy turniej zazwyczaj odbywa się w dzień przyjazdu o godz. 19.00, ostatni w przeddzień odjazdu o godz. 14.30
  3. W każdym turnieju zostanie rozegranych 20-26 rozdań (liczba  rozdań może ulec zmianie, w zależności od potrzeb np. Pajączek).
  4. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł od zawodnika.
  5. Punktacja długofalowa tzw. Bitwa o Króla obejmuje wszystkie rozgrywane turnieju i jest obliczana wedle schematu:
    • indywiduel – pierwsze miejsce = liczba uczestników, dalsze miejsca -1,
    • pary – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 2, dalsze miejsca -2,
    • teamy – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 8 (turniej jest 2 razy dłuższy niż pary), dalsze miejsca – 8,
    • czołówka otrzymują bonusy w wysokości odpowiednio 5-3-1.
  6. Przy ustalaniu ostatecznego rezultatu Bitwy o Króla odejmuje się dwa najsłabsze wyniki zawodnika.
  7. Do klasyfikacji długofalowej nie będą zaliczani zawodnicy z par mający w sumie co najmniej 10 WK i grających ze sobą więcej niż połowa turniejów w turnusie.
  8. W turniejach przyznaje się punkty klasyfikacyjne (pkle) zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBS.
  9. Puchary otrzymują najlepsi dwaj zawodnicy, najlepsza zawodniczka oraz najlepszy zawodnik w kat. do 2 WK.
  10. Wyniki turniejów, punktacja długofalowa (Bitwa o Króla) oraz zdobywane punkty klasyfikacyjne (Wyścig PKLi) publikowane są na stronie internetowej sędziego Sławka Latały https://www.latala.pl
  11. Wszelkie odwołania, reklamacje od wyników będą przyjmowane do rozpoczęcia pierwszego turnieju następnego dnia.
  12. Obowiązuje zakaz otwarć blefowych i tzw. gry frywolnej (wątpliwości rozstrzygnie sędzia)
  13. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia, którego decyzje są ostateczne.

Wczasy brydżowe 2022

Nadchodzący 2022 będzie obfitował we wczasy brydżowe. Oprócz tradycyjnych już wczasów „Karkonosze i Bałtyk”, których organizatorem jest Zenek dojdą wczasy organizowane przeze mnie w przepięknej Bartlowiźnie nad Biebrzą w Goniądzu.

Obiecujemy:

  • wspaniałą atmosferą,
  • profesjonalną organizację z wynikami na bieżąco,
  • szkolenie na życzenie z analizą rozegranych rozdań,
  • zakończenie dnia to niekończące się Polaków rozmowy,
  • miejsce, które zachęci do spacerów, wycieczek i innych atrakcji.

Zazwyczaj organizowane będą dwa turnieje dziennie o 14.30 i 19.00. Prawie zawsze na zapis maksymalny na dystansie 20 rozdań. Niecałe trzy godziny grania to porcja w sam raz dla każdego miłośnika królewskiej gry. Prowadzona jest zawsze punktacja długofalowa, której celem jest wyłonienie Królowej i Króla wczasów, a dekoracja Pary Królewskiej odbywa się na hucznym, zakończeniowym balu.

W turniejach zdobywamy pkle zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBS.

Oferta jest na przeciętną kieszeń, a warunki gry i zamieszkania są naprawdę na wysokim poziomie.

Sprawdź harmonogram i wybierz coś dla siebie:

08-18.03. Szklarska Poręba

02-6.05. Goniądz

03-13.06. Niechorze 1

17-23.07 Goniądz

29.08-8.09. Niechorze 2

10-18.09. Sudomie k. Kościerzyny

29.09-08.10. Przesieka

09.10-19.10. Karpacz

Szczegóły (przede wszystkim ceny) niebawem zostaną podlinkowane pod każdą z dat.

Jeśli się zdecydujesz na wczasy niebieskie,

to Zenek Kaczmarek czeka na Twój telefon 601 857 449 lub e-mail: zenko49@wp.pl.

natomiast jeśli odpowiadają Ci wczasy czerwone,

to skontaktuj się ze mną:   501 162 924 (przepraszam za mylny telefon, poprawiłem 11.01)    slawek@latala.pl

Uwaga: nasze ośrodki niestety z gumy nie są, więc liczba miejsc ograniczona 🙂

PS. Trzymajmy kciuki aby Covid-19 nie popsuł nam wczasowych zmagań 🙂

Regulamin sportowy wczasów brydżowych

  1. Turnieje odbywają się dwa razy dziennie w godzinach 14.30-17.45 oraz 19.00-22.15. Terminy rozgrywania mogą czasowo ulegać zmianie.
  2. Pierwszy turniej zazwyczaj odbywa się w dzień przyjazdu o godz. 19.00, ostatni w przeddzień odjazdu o godz. 14.30
  3. W każdym turnieju zostanie rozegranych 20-26 rozdań (liczba  rozdań może ulec zmianie, w zależności od potrzeb np. Pajączek).
  4. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł od zawodnika.
  5. Punktacja długofalowa tzw. Bitwa o Króla obejmuje wszystkie rozgrywane turnieju i jest obliczana wedle schematu:
    • indywiduel – pierwsze miejsce = liczba uczestników, dalsze miejsca -1,
    • pary – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 2, dalsze miejsca -2,
    • teamy – pierwsze miejsce = liczba uczestników x 8 (turniej jest 2 razy dłuższy niż pary), dalsze miejsca – 8,
    • czołówka otrzymują bonusy w wysokości odpowiednio 5-3-1.
  6. Przy ustalaniu ostatecznego rezultatu Bitwy o Króla odejmuje się dwa najsłabsze wyniki zawodnika.
  7. Do klasyfikacji długofalowej nie będą zaliczani zawodnicy z par mający w sumie co najmniej 10 WK i grających ze sobą więcej niż połowa turniejów w turnusie.
  8. W turniejach przyznaje się punkty klasyfikacyjne (pkle) zgodnie z regulaminem klasyfikacyjnym PZBS.
  9. Puchary otrzymują najlepsi dwaj zawodnicy, najlepsza zawodniczka oraz najlepszy zawodnik w kat. do 2 WK.
  10. Wyniki turniejów, punktacja długofalowa (Bitwa o Króla) oraz zdobywane punkty klasyfikacyjne (Wyścig PKLi) publikowane są na stronie internetowej sędziego Sławka Latały https://www.latala.pl
  11. Wszelkie odwołania, reklamacje od wyników będą przyjmowane do rozpoczęcia pierwszego turnieju następnego dnia.
  12. Obowiązuje zakaz otwarć blefowych i tzw. gry frywolnej (wątpliwości rozstrzygnie sędzia)
  13. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia, którego decyzje są ostateczne.

Niechorze 4 – Galeria zwycięzców

Galeria zwycięzców – Niechorze 4

Para Królewska Elżbieta Tuchołka – Marek Bukowski oraz Szef Zenek

Triumfatorzy wczasów Niechorze 4 – Zbigniew Szczechura, Jerzy Tuchołka, Marek Bukowski, Elżbieta Tuchołka oraz Szef Zenek


Turniej 9 i 12 pożegnalny

Irena i Lesław Hugielowie (Lubuski ZBS)

Nie mogę poprzestać na suchym podaniu zwycięzców 9. i 12. pożegnalnego turnieju naszych wczasów, gdyż wygrała para wyjątkowa.

Państwa Hugielów poznałem 54 lata temu w Sławie (podówczas Śląskiej). Byli uznaną już parą mikstową, oboje przed 40-tką, zawsze za rączkę, acz przy stole donośny głos Lesława (dla mnie zawsze będzie Leszkiem) upominający żonę był słyszany w każdym zakątku sektora. Irena znosiła nauki męża ze stoickim spokojem – jeden ekstrawertyk w parze wystarczy. Dzisiaj niewiele się zmieniło, może chód trochę wolniejszy, słuch czasem zawodzi, ale nienagannej techniki i ducha walki pozazdrościć może niejeden junior. A i w pouczaniu żony niewiele się zmieniło :). Gdy widzimy, że 93-letni Leszek z żoną Ireną wygrywają któryśsetny turniej, to serce rośnie, gdyż uzmysłowiamy sobie ileż to jeszcze życia brydżowego przed każdym z nas.

Irena i Lesław – czekamy na Wasze zwycięstwo w 100-lecie Waszego wspaniałego brydżowego życia, czego Wam ogromnie brać brydżowa życzy


Turniej 11

Elżbieta Tuchołka – Jerzy Tuchołka (Wielkopolski ZBS)


Turniej 10

Zbigniew Szczechura (Niemcy) – Zenon Kaczmarek (Prosna Kalisz)


Turniej 8

Marek Bukowski (Szlemik RCK Rogoźno) – Zbigniew Szczechura (Niemcy)


Turniej 1, 6, 7

Jarosław Gąsiorowski (PKB Wtórmex Radomsko) – Zbigniew Kotliński (Rondo Łódź)


Turniej 5

Bogdan Lipczak – Janusz Kuśmierczyk (WDK Wieluń)


Turniej 4

Ewa Lis-Nazaruk (ZKBS Zgorzelec)
Sylwester Gołdyn (ZKBS II Zgorzelec)


Turniej 3

Ewa Herda (Dolnośląski ZBS) – Edward Witan (Forsing Warszawa)


Turniej 2

ex aequo Ewa Teter – Jolanta Latała (obie Warszawski ZBS), Krzysztof Szczechura (Niemcy) – Ryszard Nowicki (DK Stokrotka Poznań)

Niechorze 3 – galeria zwycięzców

Niechorze 3 – Galeria zwycięzców

Para Królewska – Niechorze 3

Anna Janiszewska – Wiesław Skowroński


Laureaci Niechorze 3 – Wiesław Skowroński (Prosna Kalisz), Anna Janiszewska (ZP ZBS), Bogdan Białoszyński (Prosna Kalisz), Piotr Stefanów (Małopolski ZBS)


Turniej 13 Sabina Kaźmierska – Aleksander Kaźmierski (ZP ZBS)


Turniej 12 Jolanta Latała (Mazowiecki ZBS) – Bogdan Białoszyński (Prosna Kalisz)


Turniej 10 Ryszard Nowicki (Stokrotka Poznań) – Zenon Kaczmarek (obaj Prosna Kalisz)


Turniej 9 Anna Janiszewska – Grzegorz Niewiarowski (ZP)

Turniej 8 Wiesław Skowroński – Zenon Kaczmarek (obaj Prosna Kalisz)


Turniej 7, 11, 14  Jarosław Gąsiorowski (PKB Wtórmex Radomsko)

– Zbigniew Kotliński (Rondo Łódź)


Turniej 6 Zdzisław Klimczak (ZKBS II Zgorzelec)

– Włodzimierz Grobys (Platan Pleszew)


Turniej 5 Pajączek Stanisław Ciach (Blotka Dobrodzień) – Krzysztof Szygowski (Niemcy)


Turniej 4 Zbigniew Sabała – Wiesław Skowroński (Prosna Kalisz)


Turniej 3 Bożena Listwoń – Mieczysław Uniejewski (Amatatorki i Amatorzy – ZP)


Turniej 2 Wiesław Skowroński (PROSNA Kalisz) – Krzysztof Szygowski (Niemcy)


Turniej 1 Zbigniew Sabała (PROSNA Kalisz) – Krzysztof Szygowski (Niemcy)