15. Puchar Europy

Wyniki:  Eliminacje   Półfinały   Finał

W dniach 10-12 listopada 2016 w stolicy Chorwacji Zagrzebiu w przepięknym, pamiętającym czasy Franciszka Józefa, hotelu „Esplanade” odbywa się 15. Puchar Europy. Polskę reprezentuje zwycięzca ligi w sezonie 2015/16 Latteria-Tinis-Ilanka Rzepin.

Skład polskiego teamu: Marcin Krupowicz, Paweł Miechowicz, Ryszard Sakowicz, Piotr Tuszyński, Marek Urbański, Przemysław Zawada

Polacy są, oprócz Włochów, najliczniejszą grupą na 15. Pucharze Europy, gdyż oprócz w/w w niemieckim teamie Bamberger grają Wojtek Gaweł – Rafał Jagniewski, a w teamie Monaco: Dominik Filipowicz – Krzysztof Martens.

Format: 12 drużyn, w tym obrońca tytułu Allegra Włochy, drużyna gospodarzy oraz 10 drużyn, których reprezentacje narodowe zajęły miejsca w pierwszej „10” Drużynowych Mistrzostw Europy w Budapeszcie, Round-Robin (czyli „każdy z każdym”) – 11 meczów 10-rozdaniowych. Zakończenie eliminacji w piątek 11 listopada o godz. 19.40. Podział na trzy grupy po 4 drużyny, przy czym o najwyższe trofea powalczy w sobotę pierwsza „4”.

 


Dzień 1

Dzień 2

Będzie polska para w finale!!!!

Niemiecki Bamberger z Rafałem Jagniewskim i Wojtkiem Gawłem zmierzy się w półfinale z teamem Monaco, w którym grają Krzysztof Martens i Dominik Filipowicz. Monaco niebywałym finiszem w ostatnim meczu wyprzedziło faworytów i zarazem obrońców Pucharu Europy – team Allegra czyli Lavazza z gwiazdami w składzie.

Drabinka półfinałowa

Dzień 3. – finały i zakończenie

Wszyscy Norwegowie w finale – do finału awansował norweski team Heimdal oraz Monaco w składzie z norweską parą Geir Helgemo – Tor Helness. Kibicujemy Monaco gdyż w składzie mają polską parę Dominik Filipowicz – Krzysztof Martens!!!

Ostatecznie wygrał zdecydowanie team Monaco z naszą parą Dominik Filipowicz – Krzysztof Martens, a trzeba dodać, że jest to pierwszy złoty medal dla polskich zawodników w 15-letniej historii Pucharu Europy.

Medal srebrny przypadł sympatycznym wikingom z Norwegii, a brązowy medal zdobył niemiecki Bamberger z polską parą Wojtek Gaweł – Rafał Jagniewski.

Miałem wielki zaszczyt w tym turnieju pełnić funkcję sędziego głównego.

Za rok 16. Puchar Europy odbędzie się w Rydze

Z deszczowego Zagrzebia

Sławek Latała

Podium 15. Pucharu Europy – zwycięzcy Monaco, 2. miejsce Heimdal Norwegia, 3. miejsce Bamberger Niemcy

Dodaj komentarz