Archiwum autora: Sławek Latała

O Sławek Latała

sędzia główny Europejskiej Ligi Brydżowej zastępca sędziego głównego Światowej Federacji Brydża sędzia główny Polskiego Związku Brydża Sportowego

8. Dobroczynność i Brydż

Szanowni Państwo,

Fundacja Prometeusz dla Seniorów już po raz ósmy organizuje charytatywny turniej brydżowy, z którego dochód w całości przeznaczany jest na cele statutowe, a te są bardzo szczytne – pomagamy ludziom starszym, którym często po zapłaceniu czynszu brakuje pieniędzy na lekarstwa a nawet na jedzenie.

Ci potrzebujący starsi ludzie, często osamotnieni, czekają na Waszą pomoc

Ósma edycja będzie nietypowa z oczywistych względów i rozgrywki, dzięki platformie BBO, odbędą się on-line.

Poniżej znajdziecie Państwo wszystkie dane dotyczące zapisów, ale również – dla wygody – można zgłosić się bezpośrednio do mnie: 501 162 924, slawek@latala.pl.

Dla potencjalnych uczestników, którzy wyrażają chęć wzięcia udziału w naszym turnieju z tak szczytnym celem, a nie są jeszcze zarejestrowani na BBO podaję również instrukcję.

Gram na BBO_instrukcja.

 

 

Przesieka jesień 2020 – galeria zwycięzców


Turniej 14 pożegnalny: Stanisław Ciach (Blotka Dobrodzień) –
Zenon Kaczmarek (TZBS Kalisz)


Turniej 13: Zbigniew Sabała (Prosna Kalisz) – Piotr Kardasiński


Turniej 12: Stanisław Ciach (Blotka Dobrodzień) –

Ryszard Nowicki (Stokrotka Poznań)


Turniej 11: Zenon Kaczmarek (TZBS Kalisz) –

Zbigniew Sabała (Prosna Kalisz)


Turniej 09: Bożena Budnik – Tomasz Dorobek (OKBS Progress Ostrzeszów)


Turniej 08: Bożena Budnik – Piotr Kardasiński


Turniej 06: Zenon Kaczmarek (TZBS Kalisz) –
Tomasz Freitag (Prosna Kalisz)


Turniej 05: Piotr Kardasiński – Mieczysław Magott


Turniej 04, 07, 10, 12: Jarosław Gąsiorowski (Wtórmex Radomsko) –

Zbigniew Kotliński (Rondo Łódź)


Turniej 03: Bożena Budnik – Stanisław Ciach (Blotka Dobrodzień)


Turniej 02: Krystyna Augustyniak (Invenio Szlem Dzierżoniów) –

Zenon Kaczmarek (TZBS Kalisz)


Turniej 01: Ewa Teter – Zenon Kaczmarek (TZBS Kalisz)

Przesieka jesień 2020 – regulamin



Organizator: Zenek Kaczmarek tel. 601 857 449

Termin:  24 września – 2 października 2020

Wczasy brydżowe Przesieka jesień 2020 zaczynają się obiadem w czwartek 24.09.2020 o godz. 14.00, a kończą się śniadaniem w piątek 2.10.2020 (8 noclegów)


Miejsce: Pensjonat Marzenie, Przesieka  ul. Karkonoska 49


Pensjonat Chybotek ul. Karkonoska 44 (również miejsce gry) 


Nasze pensjonaty są przepięknie położone i pośniadaniowe wycieczki od zawsze czyli od 25 lat sprawiają wielką frajdę naszym uczestnikom np. do wodospadu Podgórnej, który huczy nam w banerku. Ponoć wysyp grzybów jest taki, że czasem przesłaniają Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy, znakomicie widoczny z naszych pensjonatów. Nie zapomnij więc suszarki do grzybów.

Posiłki jemy w miejscu zamieszkania– śniadania g. 9.00, obiad g.13.30, kolacja g. 18.00.


Regulamin turniejów

  1. Turnieje odbywają się dwa razy dziennie w godzinach 14.30-17.15 oraz 19.00-21.45.
  2. Łącznie przewidziano rozegranie 14 (lub 15) turniejów par na zapis maksymalny.
  3. Pierwszy turniej odbędzie w czwartek 24.09. o godz. 19.00, ostatni w czwartek 1.10. o godz. 14.30 lub 19.00 (decyzja jest w trakcie podejmowania już od 3 dni przez Organizatora Zenka, który się waha – dopisek SL 🙂 ).
  4. W każdym turnieju zostanie rozegranych 20 rozdań (liczba może ulec zmianie, w nieprzewidzianych sytuacjach kryzysowych).
  5. Wpisowe do turnieju wynosi 8 zł od zawodnika.
  6. Punktacja długofalowa nie obejmie dwóch najsłabszych wyników danego zawodnika.
  7. Do klasyfikacji długofalowej nie będą zaliczani zawodnicy z par mający w sumie co najmniej 10 WK i grających ze sobą więcej niż 5 turniejów w turnusie.
  8. Puchary otrzymują najlepsi trzej zawodnicy, najlepsza zawodniczka oraz najlepsi zawodnicy w kat. do 1,5 WK i do 3 WK. W razie remisu decydują pkle.
  9. Wyniki turniejów oraz punktacja długofalowa publikowane są na  stronie internetowej sędziego Sławka Latały http://www.latala.pl
  10. Wszelkie odwołania, reklamacje od wyników będą przyjmowane do rozpoczęcia pierwszego turnieju następnego dnia.
  11. Obowiązuje zakaz otwarć blefowych i tzw. gry frywolnej (wątpliwości rozstrzygnie sędzia, jeśli będzie potrafił)
  12.  Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia, którego decyzje są ostateczne. Sędziuje Sławek Latała i miejmy nadzieję, że jakoś sprosta trudnym wyzwaniom.
  13. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora turnusu.
  14. W sprawach dotyczących turniejów decyduje sędzia Sławek Latała.
ZE WZGLĘDU NA ZAGROŻENIE PANDEMICZNE
gramy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wskazanych przez PZBS.

Na sali turniejowej organizator zapewnia środki dezynfekujące.

Maseczki lub przyłbice uczestnicy są obowiązkowe.

Każdy uczestnik podpisuje oświadczenie, że zgodnie z jego wiedzą jest wolny od wirusa SARS COV-2

Organizator

Zenek Kaczmarek

z dopiskami SL


harmonogram – wyniki

Pula 2020 winners


The best player of 58,5 Pula Bridge Festival

Eva Poppe (The Netherlands)


14 – 11.09. Friday 20.00

Winners: Piotr Trębski – Ireneusz Głowacki (Poland)

2nd place: Borna Cicvarić – Jurica Maričić (Croatia)

3rd place: Tomislav Šašek – Sandra Havliček (Croatia)

4th place: Eloïse Lafourcade – Jean-Pierre Lafourcade (Belgium)


13 – 11.09. Friday 15.00

Winners: Srđan Katušić – Ivan Bilušić (Croatia)

3rd place: Tomasz Paluchowski – Grzegorz Superson (Poland)


11 – 10.09. Thursday 20.00

Winners: Ines Meersman – Wouter Van den Hove (Belgium)

2nd place: Matko Ferenca – Tomislav Šašek (Croatia)

3rd place: Burcu Üsküp De Roos – Steve De Roos (Belgium)

4th place: Piotr Trębski – Ireneusz Głowacki (Poland)

5th place: Sandra Havliček – Mate Meštrić (Croatia)


10 – 10.09. Thursday 15.00

Winners: Frank Dethlefsen – Bernhard Straeter (Germany)

3rd place: Ines Meersman – Wouter Van den Hove (Belgium)


09 – 10.09. Thursday 10.00

Team INTERNATIONAL

Frank Dethlefsen, Cisca Vorselman, Koen Poppe, Ivan Bilušić


08 – 9.09. Wednesday 20.00

Winners    Steve De Roos – Nic Van den Bergh (Belgium)

2nd place: Nikander Kuszewski – Tadeusz Sobota (Poland)

3rd place: Tomasz Paluchowski – Grzegorz Superson

5th place: Anke Van den Bergh – Burcu Üsküp De Roos


07 – 9.09. Wednesday 15.00 for total results click „ukupno”

Winners:   Hubert Urban – Nikander Kuszewski (Poland)


06 – 9.09. Wednesday 10.00 for total results click „ukupno”

Winners: Pär Ol-Mårs – Stefan Ekman (Sweden)


05 – 8.09. Tuesday 20.00

Winners:  Frank Dethlefsen – Bernhard Straeter (Germany)

2nd place:  Eva Poppe – Robbie de Koster

 4th place: Marek Jaworski – Andrzej Dudzik


04 – 8.09. Tuesday 15.00

Winners:  Dominique Stuyck – Samuel Bahbout (Belgium)

2nd place:  Eva Poppe – Robbie de Koster


03 – 8.09. Tuesday 10.00 for total results click „ukupno”

Winners: Cisca Vorselman – Koen Poppe (The Netherlands)


ex aequo winners – 02 – 7.09. Monday 20.00

Winners: Anke Van den Bergh – Nic Van den Bergh (Belgium)


Winners: Stephanie Plath – Daniel Josch (Germany)

Winners: Anke Van den Bergh – Nic Van den Bergh (Belgium),

Stephanie Plath – Daniel Josch (Germany)

3rd place: Tomasz Paluchowski – Grzegorz Superson (Poland)


01 – 7.09. Monday 15.00

Winners: Pär Ol-Mårs – Stefan Ekman (Sweden)

runners up:  Maja Żabierek – Hubert Urban (Poland)

Pula 2020 fotoreportaż

day 6, 11.09


day 5-6, 10-11.09


day 3-4, 8-9.09


day 2, 7.09


day 1, 6.09

Pula 2020 harmonogram, wyniki

na dole wyników na bieżąco jest klawisz zielony „Refresh” i należy go kliknąć coby odświeżyć wyniki,

przy niektórych wynikach należy kliknąć „ukupno” – wyniki końcowe

10.00

15.00

20.00

7.09. pon

01 maksy

02 impy

8.09. wto

03 maksy

04 impy

05 maksy

9.09. śro

06 maksy

07 maksy

08 impy

10.09. czw

09 match

10 impy

11 maksy

11.09. pią

12 match

13 maksy

14 impy

fotogaleria Międzyzdroje 2020

Ceremonia zakończenia

Migawki z boiska

Galeria zwycięzców Międzyzdroje 2020

Galeria zwycięzców – Międzyzdroje 2020

Para Królewska Międzyzdroje 2020

Zofia Diakowska – Zbigniew Sabała


13 turniej      Jerzy Glezer (Instalko SBS 2 Międzyrzecz) –
Jerzy Podgruszewski (PAB Poznań)


12 turniej     Bogusław Barański (Szlemik RCK Rogoźno) –

Zbigniew Halat (Ilanka Rzepin)


11 turniej      Zofia Diakowska (BKB Bolesławiec) –
Jerzy Cydzik (Fundacja I Love Bridge /Zielbruk)


turniej 10      Zofia Diakowska (BKB Bolesławiec) –

Marek Szukała (UNIA II Leszno)


turniej 09      Danuta Skonieczna (SINGLETON Lublin) –
Andrzej Włodarczak (MOSiR III Kostrzyn nad Odrą)


turniej 08      Stanisław Kotas (MOSiR Kostrzyn nad Odrą) –

Wojciech Waszkiewicz (LKS POMORZANIN Nowogard)


turniej 07      Elżbieta Wróblewska – Stanisław Stachlewski (oboje GOS Nadarzyn-Bogorya) z kibicem przynoszącym szczęście Jolą Latała


turniej 06       Bogusław Barański (Szlemik RCK Rogoźno) –

Bogusław Jakóbczyk (Singleton LD)


turniej 05       Piotr Ciesielski (GKS FADOM Nowogród Bobrzański) – Kazimierz Pańtak


turniej 04      Stanisław Górski (BLOTKA Dobrodzień) –

Zbigniew Szczechura


turniej 03      Zbigniew Szczechura –

Stanisław Kotas (MOSiR Kostrzyn nad Odrą)


turniej 02       Bożena Listwoń – Mieczysław Uniejewski

(oboje MIXTYRIANIE Szczecin)


turniej 01      Zofia Kandulska – Maciej Łuczewski (oboje PAB Poznań)