Witaj na stronie Sławka Latały sędziego głównego Europejskiej Ligi Brydżowej

Organizatorzy zdecydowali o kontynuacji cyklu w lipcu oraz z uwagi na pewne odblokowanie bezpłatnych turniejów na BBO będziemy startować o

18.00

Najbliższy turniej

7 lipca

 

331        407        414        421        501               długa fala wtorki kwiecień      regulamin wtorki

404        411        418        425        502               długa fala soboty kwiecień     regulamin soboty

505             512             519             526                        długa fala wtorki maj          regulamin maj

509             516             523             530                        długa fala soboty maj

602       609        616         623        630                     długa fala wtorki czerwiec

707             714             721             728                      długa fala wtorki lipiec

Indy                  606                620                              regulamin indywiduela czerwiec

Skąd się wzięła różnica w wynikach indywiduela z 20 czerwca?

Wg BBO wygrał maciejwyb – Maciej Wybranowski, a według programu Tournament Calculator (i według każdego innego programu liczącego) wygrał 1jawor czyli Przemysław Jaworski.

Jak to się stało?

Otóż program liczący BBO jest dość przestarzały i średnią plus liczy jako sztywne 60% (tutaj historia gry zawodnika jawor1 na BBO). Tymczasem, zgodnie z prawem brydżowym, owe 60% przynależne są parom/zawodnikom, których wyniki są poniżej , bądź równe 60%. Natomiast jeśli ktoś w turnieju nagrał ponad 60% wówczas średnia plus równa się procentowi, który zawodnik/para nagrał. Tak więc w rozdaniu nr 2 były 3 średnie z wyrównaniem z uwagi na brak zawodników na starcie turnieju i jedną ze średnich miał 1jawor, któremu program liczący dodał średnią plus w wysokości 62.92% (wynik zawodnika w programie liczącym). – Gratulacje dla Przemka!!!

Ponieważ jednak gramy na BBO, więc gratulacje również należą się Maciejowi!!!


Z uwagi na ciepełko, które już nadchodzi, TurniejeNaDobrej zostają zawieszone do odwołania. Jak przyjdą zimne i krótkie dni zapewne wrócimy do turniejów na BBO


  405               413               419                426                                          długa fala kwiecień 2020

zwycięzcy długiej fali kwiecień 2020, gratulacje przyjmują:

Łucja Winogrodzka, Piotr Winogrodzki, Justyna Stankiewicz, Paweł Rymarowicz


503          510          517          524          531                                                  długa fala maj 2020

zwyciężczynie długiej fali maj 2020 Aleksandra Klupś, Izabela Górnicka – Gratulacje!!!


                        regulamin_Na Dobrej                                     długa fala całoroczna 2020


Uczestnicy i Organizatorzy wczasów brydżowych Przesieka wiosna 2020 dziękują Prezesowi Stanisławowi Gołębiowskiemu oraz Zarządowi Dolnośląskiego ZBS za objęcie patronatem naszych corocznych wczasów oraz wypożyczenie sprzętu, który umożliwił nam organizację imprezy na najwyższym technicznym poziomie. Podziękowania kierujemy również do Darka Marczaka, który przygotował zestaw brydżowy niezbędny dla imprezy.


Królestwo Przesieki Anno Domini 2020 – Ela Wróblewska herbu Sokół oraz Krzysztof Szygowski herbu Grubek

wyniki

bitwa o Królestwo Przesieki (długa fala)

galeria zwycięzców             fotoreportaż

Wczasy Brydżowe                6-13 marca

pod patronatem Dolnośląskiego Związku Brydża Sportowego

Informacja o wczasach                 harmonogram


Drużynowy Mistrz Województwa Podlaskiego MOK Mońki: Stanisław Lisowski, Wacław Nazaruk, Alfred Koda, Leszek Rutkowski, Dariusz Sterniczuk oraz Adam Szempliński Prezes Podlaskiego ZBS


Zdobywcy Pucharu Prezesa 2020 GCK GRÓDEK: Andrzej Dzienisik, Romuald Ławrynowicz, Mirosław Nos, Andrzej Żugaj, Marek Nazarko oraz Prezes Podlaskiego ZBS Adam Szempliński


wyniki:    liga     Puchar Prezesa

fotorelacja


Kadra Mistrzowska 2020

zwycięzcy grupy A: Przemek Janiszewski – Łukasz Witkowski


zwycięzcy grupy B: Darek Bogucki – Przemek Błaszczyk

fotoreportaż            wyniki


  1. Wstęp
  2. Test wstępny
  3. Test wstępny – odpowiedzi 1-10
  4. Test wstępny – odpowiedzi 11-20
  5. Egzamin cz. 1
  6. Egzamin cz. 1 – odpowiedzi
  7. Egzamin cz. 2
  8. Egzamin cz.2 – odpowiedzi
  9. Egzamin cz. 3 (ostatnia)

wyniki       fotorelacja


wyniki (results)          fotorelacja (photos)


runda eliminacyjna        półfinały        Puchar Prezesa

fotorelacja – zjazd 1        harmonogram            regulamin


wyniki           fotorelacja


komunikat     wyniki     fotorelacja Krzysztofa Siwka (niebawem)


zaproszenie         regulamin          wyniki

relacja na stronie Politechniki Białostockiej     fotorelacja


results          photos day per day        information


wyniki       fotorelacja        harmonogram            regulamin

następny zjazd 16-17 listopada


wyniki – results                       zdjęcia – pictures


fot. Getty

Gdy brak ustaleń jest błędną informacją


Indywiduel Miry, 26 lipca 2019

Wyniki                 Relacja z fotoreportażem


Hala Artego Arena, Bydgoszcz, 19-21 lipca 2019

wyniki:     sobota, 16:30       niedziela, GPP, 10:00

fotoreportaże:    z sali         parada zwycięzców

Grand Prix Polski Par, zwycięzcy Wacław Wejknis – Krzysztof Sikorski, III miejsce Leszek Sztyrak – Andrzej Pawlak, II miejsce Przemysław Janiszewski – Piotr Kołuda oraz Justyna Graniczny Prezes K-P ZBS


Relacje dzień po dniu, fotoreportaże, ciekawostki

Wyniki


Photos, results, new fantastic technology, winners


Mistrz Podlasia 2019 – Dolina Narwi II Łomża w składzie: Krzysztof Dach, Stanisław Gawryszczak, Krzysztof Krajewski (kapitan), Jacek Pióro, Adam Wszeborowski, Bogdan Zakrzewski, Tomasz Zaleski oraz Adam Szempliński prezes PdlZBS, Antoni Błażewicz, adepci brydża Maja i Jan oraz wierny kibic Mela

runda eliminacyjna       półfinał        Puchar Prezesa       finał

relacja, fotoreportaż ze zjazdu 1               fotoreportaż z finału

Zwycięzcy Pucharu Prezesa drużyna MB Transit.

Na zdjęciu: Stanislau Karbanovich, Olga Bytskevitch, Igor Bytskevich oraz Prezes PodlZBS Adam Szempliński.


Jeśli nie masz jeszcze planów na długi weekend majowy, to właśnie nadarza się wspaniała okazja

Tylko 600 zł za zakwaterowanie + wpisowe – sprawdź szczegóły

Hotel Brioni w Puli zaprasza na

57. Międzynarodowy Kongres Brydżowy, 30 kwietnia – 5 maja

Szczegóły tutaj


Nowa książka Władka Izdebskiego kierowana jest do brydżystów, którzy arkana licytacji, obrony i rozgrywki posiedli w stopniu wystarczającym do uczestnictwa w zawodach sportowych.

Przykład znajdziesz tutaj. Tamże przesłanie od autora.

Książkę szczerze polecam

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________

wyniki                       relacja z fotoreportażem

_____________________________________________________________________

Podlaski Turniej Teamów

                                 22-23 września 2018

                              wyniki        fotoreportaż

Zwycięzcy obu finałów Hetman 1/2 z Białegostoku i Dolina Narwi z Łomży, od lewej: Kamil Sawwa, Igor Kravchenko, Alexander Nekhoroshev, Prezes Podlaskiego ZBS Adam Szempliński, Wojciech Jabłoński, Bogdan Zakrzewski, Jacek Pióro, Tomasz Zaleski, Krzysztof Krajewski

_______________________________________________________________________________

 

 wyniki,

fotoreportaże

relacje dzień po dniu 7-16 września 2018,

zwycięzcy

results,

photos

diary 7-16 September 2018,

winners

____________________________________________________

Podlaski Turniej Indywidualny

Kleosin, 19 sierpnia 2018

wyniki

Zwycięzcy:

w punktacji ogólnej

Od lewej: Adam Szempliński Prezes Podlaskiego Związku Brydża Sportowego, Marek Wysocki – 2. miejsce, Zbigniew Ruchlicki – zwycięzca, Stanisław Pochodowicz – 3. miejsce, Antoni Błażewicz – Prezes Klubu ATU – gospodarz imprezy

______________________________________

w punktacji klubu ATU:

Od lewej: Adam Szempliński Prezes Podlaskiego Związku Brydża Sportowego, Zbigniew Ruchlicki – zwycięzca, Marian Adamski – 2. miejsce, Wojciech Szematowicz – 3. miejsce, Antoni Błażewicz – Prezes Klubu ATU – gospodarz imprezy

______________________________

Wszyscy medaliści

_____________________________________________________________________

Relacje dzień po dniu, fotoreportaże, ciekawostki a nawet plotki

Wyniki na bieżąco teamów: open, kobiet, seniorów

Wyniki par: pary kobiet – finał, pary seniorów – finał, finał B

 

Złote Dziewczyny

______________________________

Na tę chwilę czeka się latami – Mazurek Dąbrowskiego

________________________________________________________________

              Zmiany w prawie 2017 na video

Angielski Związek Brydżowy (England Bridge Union – EBU) przy współpracy z EBL i WBF opublikował rewelacyjny materiał dotyczący zmian w Prawie dokonanych w 2017 roku, podając również prawidłową interpretację wielu kontrowersyjnych przepisów. Prowadzącym owe wykłady jest sędzia główny EBU Gordon Rainsford.

Prezentację są po angielsku, więc sędziowie mówiący w tym języku będą mieli okazję podszlifować język, a pozostałych być może zachęci do nauki tegoż. Wejdź i przekonaj się. Dziękujemy za tak wspaniały prezent

Pomocnik sędziego

___________________________________________________________________________________________

Finał Ligi Podlaskiej, 28 kwietnia 2018

wyniki

Mistrz Podlasia 2018 – Hetman Białystok od lewej: Jan Bojaryn, Marian Urwanowicz, Andrzej Prasalski, Adam Szempliński – Prezes Podlaskiego ZBS, Wojciech Jabłoński, Tomasz Bliński, nieobecni na zdjęciu: Sławomir Bolesta, Piotr Demiańczuk, Mirosław Hanusz, Andrzej Raczkowski, Kamil Sawwa

 

Wicemistrz Podlasia 2018 – KaunasArturas Salasevicius, Tomas Stakenas, Geraldas Urbonas, Marius Baltrenas, Vytautas Ciegis oraz Adam Szempliński – Prezes Podlaskiego ZBS, nieobecni na zdjęciu: Liepa Bikulciene, Arturas Katvickis

________________________________________________________________________________________

 

Kurs sędziowski 2018

  1. Wstęp
  2. Rozgrzewka A – 3 problemy związane z kartą zagraną
  3. Rozgrzewka A – odpowiedzi, komentarz
  4. Rozgrzewka B – 4 problemy z alertami, wyjaśnieniami, błędna informacją
  5. Rozgrzewka B – odpowiedzi, komentarz
  6. Rozgrzewka C – 2 problemy z deklaracjami (klejmami)
  7. Rozgrzewka C – odpowiedzi, komentarz
  8. Rozgrzewka D – 3 problemy z kartami przygwożdżonymi
  9. Rozgrzewka D – odpowiedzi, komentarz
  10. Rozgrzewka E – 3 problemy z fałszywym renonsem
  11. Rozgrzewka E – odpowiedzi, komentarz
  12. Zapowiedzi porównywalne – pierwsza przymiarka
  13. Zapowiedzi porównywalne – wprowadzenie
  14. Zapowiedzi porównywalne – odpowiedzi do pierwszej przymiarki
  15. Zapowiedzi porównywalne – wyrównywanie strat
  16. Rozgrzewka F – za mało, za dużo
  17. Rozgrzewka F – odpowiedzi, komentarz
  18. Rozgrzewka G – groch z kapustą
  19. Rozgrzewka G – odpowiedzi, komentarz
  20. Fałszywy renons jeszcze raz
  21. Fałszywy renons – omówienie